Голова ГО “Автомайдан Тернопіль”
(097) 523-65-63
Громадська організація «Автомайдан Тернопіль» офіційно зареєстрована 13 березня 2014 року. Однак її діяльність розпочалася набагато раніше.
– Ми вийшли на Тернопільський Євромайдан під прапорами різних автомобільних організацій, – розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький, – Я був заступником голови «Дорожнього контролю», до нас долучився Роман Саган та багато активних тернополян. Коли почали активно розвиватися події в Києві, регулярно їздили в столицю на Майдан, збирали людей, активістів із різних автоклубів. Потім почали співпрацювати з оргкомітетом Євромайдану, Штабом національного спротиву. Під час блокування ОДА Штаб національного спротиву звернувся до нас як автомобілістів із проханням допомогти. Чергували з 5 ранку до 2 ночі. Організовували автопробіги по місту – близько 200 машин їздили по місту. Після новорічних свят ми вирішили об’єднатися і разом створити громадську організацію «Автомобілісти файного міста». Однак згодом почали ширись чутки, що у Тернополі інші люди хочуть створити «під нас» Автомайдан. Тож 15 січня ми вийшли на сцену тернопільського Майдану на вечірньому віче і оголосили про створення громадської організації «Автомайдан Тернопіль». Вже наступного дня приймають славнозвісні закони 16 січня, однак автомайданівці не припинили свою діяльність. Вже 17 січня вони надрукували наклейки із написом «Не їдь за мною! Я п’ятий».
– Тоді небагато тернополян знали про існування, ми не рекламували себе – просто робили те, що потрібно, – розповідає Дмитро Гайдуцький. – Супроводжували автобуси в Київ, допомагали збирати потрібні речі та продукти для Майдану і доставляли їх в столицю. Долучалися усюди, де потрібна була допомога та автомобілі.
Коли відбулася славнозвісна ніч гніву і у місті палав відділок міліції, а з вікон прокуратури летіли документи, автомайданівці не змогли залишитися осторонь того, що відбувалося і почали охороняти місто.
– На ранок ми поставили два блок-пости – у Смиківцях та на Збаразькому КПП, – розповідає один із засновників ГО «Автомайдан Тернопіль» Роман Саган. – Через ЗМІ попросили людей про допомогу та підтримку. Це були надзвичайно важкі дні. Ми шукали тітушок у всьому місті. Люди були перелякані, міліції не було. Тоді разом з небайдужими тернополянами ми охороняли місто самотужки. Дмитро займався патрулюванням міста та координував роботу блок-постів. Я доставляв потрібні речі в Київ. За цей час був у столиці десь 30 разів. Приїздив, спав три години і знову їхав.
На сьогодні громадська організація «Автомайдан Тернопіль» налічує близько 120 учасників. Створені осередки у Збаражі та Підволочиську.
– Щоночі ми виїжджаємо на патрулювання міста. Люди нам довіряють. Дуже часто навіть не дають інспекторам ДАІ документи, а просять, щоб підійшов автомайданівець, – розповідає один із застовників ГО «Автомайдан Тернопіль» Роман Саган.
У ГО «Автомайдан Тернопіль» є своя символіка, посвідчення та сайт, на якому вони повідомляють про найважливіші події в житті організації, а також результати власних розслідувань. Сьогодні у тернопільських автомайданівців є кілька напрямів роботи. Насамперед разом з працівниками ДАІ вони патрулюють місто. Також працює гаряча лінія (097) 291-00-03, на яку тернополян можуть повідомляти про всі важливі події та порушення.
– Ми патрулюємо місто 24 години на добу. Щовечора виїздять від трьох до семи екіпажів. Також наші активісти їздять з патрулями ДАІ, – додає Роман Саган.
Автомайданівці опікуються біженцями із Криму та Сходу України. Активіст організації Сергій Чайковський допомагає їм із поселенням, пошуками роботи, постійного житла, облаштуванням осель.
– Ми підготували ряд пропозицій по змінах в роботі ДАІ та МРЕВ і направили їх у Департамент ДАІ МВС України, Звернулися до прокуратури із запитами про роботу міліції та її матеріальне забезпечення: кількість виділеного бензину, авто, на яких їздило керівництво, допомогу, яку вони отримували. Адже ми вважаємо, що за часів попередньої влади було багато зловживань. Ми детально вивчаємо роботу тернопільського МРЕВ, ініціюємо створення Громадської ради при Управління МВС в Тернопільській області. А також наполягаємо на впровадженні посади громадський радник. Ця людина повинна щодня ходити на роботу,отримувати зарплатню. Вона не буде державним службовцем, а представлятиме громадськість і спостерігатиме за роботою правоохоронців з середини. Також ініціюємо створення громадської ради при митниці та податковій.
Тернопільські автомайданівці не підтримують жодної політичної сили. Найважливіше для них змінити рідне місто на краще. Вже зараз деякі їх проекти унікальні для всієї України. Зокрема, оприлюднення списку найкорупованіших даівців та їх авто, а також фото будинки працівників МРЕВ.
– ГО «Автомайдан Тернопіль» не планує зупинятися на досягнутому, – зазначає Дмитро Гайдуцький. – Ми будемо і надалі працювати над тим, аби наше місто стало кращим. Однак нам потрібна підтримка. Адже наша організація не має жодного фінансування – ми існуємо на пожертви небайдужих людей. Зараз нам дуже потрібні кошти або талони на бензин та харчування для наших патрулювальників.
Автомайданівці готові надалі контролювати працівників ДАІ і допомагати їм у патрулюванні вулиць допоки повністю не відбудуться роформи в цій сфері і не буде стовідсоткової довіри людей до правоохоронців.